Cztery medale reprezentantów Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate

Piotr Szpak
Tarnobrzescy karatecy zaliczyli udany występ w Radomiu
Tarnobrzescy karatecy zaliczyli udany występ w Radomiu Archiwum klubowe
W Radomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Wschodniej Oyama Karate w konkurencji kumite. Organizatorem zawodów był Radomski Klub Sportowy Oyama na czele z sensei Tomaszem Klimaszewskim posiadaczem stopnia cztery Dan.

[podobne][zaj_kat]W konkurencjach Semi-knockdown i lekkiego kontaktu wystartowało w sumie 253 zawodniczek i zawodników z 16 klubów Oyama karate, wśród nich oczywiście reprezentanci Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate.

Tarnobrzescy zawodnicy zaprezentowali się znakomicie przywożąc ze sobą cztery medale w tym dwa złote. Bardzo dobrze spisał się rywalizujący w kategorii wagowej 80 kilogramów i wiekowej 16-18 lat Sebastian Uzar, który w pięknym stylu wywalczył pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. Taki sam sukces odniósł rywalizujący w kategorii wiekowej 10-12 lat i wagowej 60 kg Radosław Szela, który także wrócił do domu ze złotym medalem. Drugie miejsce zdobywając srebrny medal zajął Dawod Bekier, który rywalizował w kategorii wiekowej 12-14 lat oraz wagowej 55 kg. Na trzecim miejscu ukończył rywalizację Marcin Łogin, który startował w kategorii wiekowej 12-14 lat oraz wagowej 50 kg.

W radomskich mistrzostwach tarnobrzeski klub reprezentowali jeszcze Konrad Mystek oraz Jakub Uzar, którzy po dobrych występach zakończyli rywalizację w 1/8 finału co biorąc pod uwagę ich nieliczne dotychczasowe starty należy uznać na sukces rokujący nadzieję na przyszłość.

- Jestem bardzo zadowolony z występu naszych zawodników. Cztery medale w tym dwa złote to znakomity rezultat - mówił mocno zadowolony szkoleniowiec tarnobrzeskich karateków Grzegorz Uzar.

Tomasz Gollob wybudzony ze śpiączki. "Teraz chcemy uruchomić pacjenta z łóżka. Będziemy go uczyć przełykania i odżywiania się"

(Dostawca: x-news)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0