XXIII Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Sztangi

Robert Orzechowski
XXIII Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które w miniony weekend odbyły się w hali MOSiR w Tarnobrzegu, przeszły już do historii. Patryk Korczyński ustanowił rekord Polski !

Patronat Honorowy nad tą prestiżową imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz.
Na starcie stanęło 205 zawodników w tym 45 kobiet z 38 miejscowości w kraju.
Rywalizacja przebiegała w poszczególnych kategoriach wagowych z podziałem na kategorie wiekowe : juniorów do lat :18, 20, 23 , seniorów i weteranów.

Tarnobrzeg reprezentowała sześciu osobowa ekipa Integracji Tarnobrzeg, która w sumie zdobyła pięć medali. W pierwszym dniu startów do rywalizacji przystąpiły panie, wśród których były reprezentantki naszego miasta, Monika Gajda i Monika Reczek.
W kategorii 63 kg seniorek brązowy medal z wynikiem 102,5 kg zdobyła Monika Gajda, natomiast drugi brązowy medal w kategorii 72 kg juniorek do la t23 z wynikiem 85kg wywalczyła Monika Reczek.
Obie nasze zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe. W tym samym dniu do rywalizacji przystąpili również mężczyźni z kategorii niskich i średnich, w śród nich Tomasz Warecki, który to wynikiem 110 kg zdobył srebrny medal w kategorii 83kg weteranów 50-59 lat natomiast w kategorii junior do lat 18 wysokie szóste miejsce z wynikiem 135kg zajął debiutujący w imprezie tej rangi Krystian Nowak.

Drugi dzień mistrzostw przyniósł nam również wiele radości . W kategorii 105kg juniorów do lat 23 czwarte miejsce zajął Dawid Staszuk, który uzyskał wynik 200kg, natomiast Patryk Korczyński w kategorii 120kg juniorów do lat 20 i 23 zdobył dwa złote medale, poprawiając dwukrotnie rekord Polski należący od roku do ...niego ! Już w pierwszym podejściu poprawił rekord o 4,5 kg, w trzecim o 14,5kg !!! uzyskując ostatecznie 240kg. Były to dla naszych zawodników najbardziej udane mistrzostwa, a zarazem najtrudniejsze, ponieważ występowaliśmy w roli gospodarza zawodów.

Zebraliśmy wiele pochlebnych opinii, szczególnie cieszą dobre słowa ze strony przyjezdnych ekip. Miłą niespodziankę sprawił nam Pan Paweł Filleborn ( znana postać w święcie kulturystyki) aktualnie Prezes PZK,Fi TS, który to w zaskoczył nas wszystkich swoja obecnością, ponieważ wrócił dzień wcześniej z USA i nikt nie spodziewał się że przybędzie na nasze zawody.
Podczas ceremonii otwarcia, której dokonał Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz w pokazach specjalnych wystąpiły Mażoretki "Diament" z Chmielowa, które zaprezentowały się w spaniałych, rytmicznych i pełnych wdzięku układach tanecznych.

W czasie tej pięknej ceremonii Prezydent naszego miasta uhonorowany został za wkład i zaangażowanie w rozwój sportów siłowych w Tarnobrzegu oraz wsparcie inicjatywy organizacji XXIII Mistrzostw Polski .
Podczas Mistrzostw w Tarnobrzegu padło aż 38 rekordów Polski, co nie wątpliwie świadczy o dużym poziomie zawodów. Nas cieszy fakt, że jeden z rekordów ustanowił reprezentant Tarnobrzega Patryk Korczyński.