Rzeki na Podkarpaciu nie stanowią zagrożenia. Stany wód układają się poniżej stanów ostrzegawczych. W Tarnobrzegu podtopionych zostało 200 domów na osiedlu Sobów i Wielowieś. Strażacy pracują przy użyciu pomp dużej wydajności.

W powiecie ropczycko-sędziszowskim zalanych zostało ok. 200 ha pól uprawnych oraz ok. 60 budynków gospodarczych i mieszkalnych w gminie Ropczyce, Iwierzyce, Sędziszów Młp.

Na terenie gminy Strzyżów najbardziej ucierpiało kilka miejscowości: Łętownia, Strzyżów, Tropie, Glinik Zaborowski, Grodzisko i Dobrzechów. Podtopionych zostało prawie 100 gospodarstw i ponad 100 ha gruntów rolnych. Woda spowodowała uszkodzenie mostu na potoku Łętownia oraz uszkodzenia dróg i przepustów.

Pogoda w województwie stabilizuje się, nie mniej jednak jeszcze w czwartek mogą wystąpić lokalne opady deszczu. Nie będą one tak intensywne jak w ostatnich dniach.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!