ORLEN Tour de Pologne Amatorów wystartuje już 10 sierpnia

Materiał informacyjny LANG TEAM
Udostępnij:
Tradycyjnie podczas Tour de Pologne odbędzie się wyścig dla tych, którzy kochają jazdę na rowerze. Tym razem organizatorzy ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego przygotowali trasę wokół Arłamowa, gdzie 10 sierpnia spotkają miłośnicy dwóch kółek.

Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w rywalizacji podczas ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, muszą się liczyć z tym, że łatwo nie będzie. Kolarze amatorzy będą się ścigać na 75-kilometrowej trasie najeżonej trudnościami, czyli podjazdami (suma przewyższeń wynosi 1365 metrów), które tego samego dnia pokonywać będą też zawodowcy w peletonie Tour de Pologne. Metę i start zaplanowano w Hotelu Arłamów. Zawodnicy ruszą do rywalizacji o 9 rano, zaś koło południa dowiemy się, kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ale wcześniej amatorski peleton będzie musiał pokonać m.in. bardzo trudny podjazd do Kalwarii Pacławskiej, a potem jeszcze wspiąć się do Arłamowa.

Wszystko rozegra się oczywiście w zawodowej oprawie i scenografii Tour de Pologne, co dodatkowo przyciąga miłośników kolarstwa, bo każdy z nich może tego dnia poczuć się jak Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka lub inny profesjonalny zawodnik. To też radosna impreza dla wszystkich, bo często amatorzy przyjeżdżają ze swymi najwierniejszymi kibicami, czyli z całymi rodzinami i przyjaciółmi. Dla wielu z nich ten wyścig jest obowiązkowym, a nawet kultowym wyścigiem w sezonie.

Pierwsza edycja miała miejsce w 2010 r., a w sezonie 2019 r. w wyścigu wystartowało prawie trzy tysiące osób. Rok temu ze względu na pandemię amatorski Tour de Pologne się nie odbył, więc wielu uczestników z jeszcze większą dyscypliną szlifuje formę na 10 sierpnia.

Tegoroczna edycja cieszy się wielkim zainteresowaniem również dlatego, że będzie okazją do wspomnień o zmarłym kilka miesięcy temu wybitnym kolarzu Ryszardzie Szurkowskim. - Każdy będzie chciał przejechać ten odcinek i oddać hołd wielkiemu mistrzowi, podziękować za te wszystkie emocje, których dzięki niemu doświadczyliśmy na Wyścigu Pokoju, mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich – mówi Czesław Lang, dyrektor i organizator Tour de Pologne.

Szef Lang Teamu wspomina też, że Ryszard Szurkowski wielokrotnie był gościem wyścigu, a w 2019 roku odbywały się zbiórki charytatywne na rehabilitację tego wybitnego kolarza, który w 2018 r. uległ bardzo poważnemu wypadkowi w Niemczech i już nigdy nie wrócił do zdrowia.

- Ryszard Szurkowski był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie amatorów, dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów – dodaje szef Lang Teamu.

Warto wspomnieć, że podczas ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego zawodnicy i zawodniczki otrzymają m.in. numer startowy z chipem, pamiątkowy medal, zaś trasa będzie profesjonalnie zabezpieczona przez policję i służby medyczne.

Wideo

Materiał oryginalny: ORLEN Tour de Pologne Amatorów wystartuje już 10 sierpnia - Nowiny

Dodaj ogłoszenie