Sukces tenisisty Konrada Nalepki we Włoszech

Piotr Szpak
Maciej Nalepka zaprezentował w Ligano bardzo dobrą formę.
Maciej Nalepka zaprezentował w Ligano bardzo dobrą formę. Archiwum prywatne
W Włoszech w zawodach międzynarodowych w Lignano Master Open 2017 po raz pierwszy w tegorocznym sezonie wystąpiła reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W biało czerwonych barwach wystąpił zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg Konrad Nalepka. Zdobył on pierwsze punkty w turnieju zaliczanym do rankingu światowego.

W turnieju indywidualnym w rozgrywkach grupowych pokonał 3:1 Rosjanina Vladimira Andreja Toporkowa, 3:0 Japończyka Tsuyoshi Watanabe i 3:1 Hiszpana Jose Maria Ordejona.

W fazie pucharowej zwyciężył 3:0 Primoza Kancelera ze Słowenii, a wejście do strefy medalowej uniemożliwił mu Szwed Carl Alexander Mattias Ohgaren, z którym Na-lepka przegrał 1:3 (11:9, 12:14, 6:11, 8:11).

To, co nie udało się w turnieju indywidualnym powiodło się w turnieju drużynowym w klasie 4 gdzie Maciej Nalepka wraz z Rafałem Lisem wygrali wszystkie pojedynki zajmując pierwsze miejsce.

Kolejne zawody międzynarodowe to rywalizacja w rumuńskim Cluj Napoca w dniach 21-25 marca w Romania International Table Tennis Open Ritto.