Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg. Poszukiwany mężczyzna czytał o policyjnych działaniach. "Zabawił się" ze służbami w chowanego i wyjechał do Hiszpanii?

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Mieszkaniec Tarnobrzega, który w ostatnich dniach do poszukiwań zaangażował niemałe siły policji i straży pożarnej, ma się świetnie. Tak przynajmniej stwierdził w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. O tym, że jest poszukiwany dowiedział się z naszego portalu Echo Dnia Podkarpackie. Jeśli napisał prawdę, z policja przestał się w końcu kontaktować, ponieważ kartę od telefonu wyrzucił do Wisły. Jakie są nowe fakty? Dlaczego mężczyzna zajmował czas służbom, które w tym czasie mogły być potrzebne do innych działań?

O sprawie szeroko informowaliśmy w środę Próba samobójcza w Tarnobrzegu? Trwa akcja poszukiwawcza.

Okazuje się, że mężczyzna poszukiwany przez policjantów (po zakończeniu fizycznych przeszukań terenu funkcjonariusze nadal pracowali nad ustaleniem miejsca pobytu tarnobrzeżanina), ma się dobrze. Tak przynajmniej napisał w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. Dodał ikonkę mówiącą, że czuje się świetnie i oznaczył miejsce przebywania jako L'Escala, miasto w hiszpańskiej Katalonii. Czy rzeczywiście tam jest?

Oto pełna treść opublikowanego oświadczenia:

[OŚWIADCZENIE]
W związku z ostatnimi zajściami jakie miały miejsce w Tarnobrzegu dot. jak to opisuje Echo Dnia Podkarpackie mojej próby samobójczej nad Wisłą w Tarnobrzegu i nieudanej akcji poszukiwawczej Policji i Straży Pożarnej (...). Informuję, że mam sie bardzo dobrze, żyje i nie potrzebuje pomocy medycznej ani innej pomocy specjalistycznej. Sytuacja do której doszło miała swój początek już kilka miesięcy temu kiedy to grupka osób próbując zniszczyć moje życie zaczęła działać mocno na moja niekorzyść doprowadzając mnie do załamania nerwowego, depresji i myśli samobójczych.
Te osoby jeśli to czytają wiedzą, że to o nich. Mimo tylu żyjących na tym świecie skurwieli mam dookoła siebie mnóstwo przyjaciół którzy pomogli mi w tych trudnych chwilach mojego życia za co serdecznie Wam dziękuje. Bo moja śmierć dałaby tylko satysfakcję ludziom którzy od dawna chcieli do tej sytuacji doprowadzić niszcząc moje życie, rodzinę, przyjaciół, związek, moja psychikę. Oprócz tych osób swoją rolę w tym wszystkim miały również pewne służby których nie wskaże bo nie jestem ch... jak oni. Nie warto odbierać sobie życia przez ludzi którzy tak na prawdę nic w życiu nie osiągnęli a karmią się tylko czyimś cierpieniem i bólem.
Konto to zniknie z FB za 30 dni. Karta z moim byłym numerem pływa w wiśle. A numeru zagranicznego nie podaje z uwagi na bezpieczeństwo. Do 30 dni osoby najbliższe mogą kontaktować się ze mną poprzez Instagram nick (...) lub poprzez aplikacje Signal albo SnapChat. Informuje również że wróciłem do swojego imienia i nazwiska z meldunku Angielskiego.
Dziękuję i życzę wszystkim wszystkiego dobrego.
(zachowana oryginalna pisownia)

Jak ustaliliśmy, ten sam młody mężczyzna dzień przed wydarzeniami nad Wisłą, we wtorek wieczorem zadzwonił na numer alarmowy służb informując, że zamierza popełnić samobójstwo. Jak przekazał, planuje skoczyć z wiaduktu lub mostu. Do poszukiwań desperata również wówczas zaangażowano spore siły policyjne - funkcjonariusze przez kilka godzin przeszukiwali i obserwowali okolicę wiaduktu kolejowego na ulicy Sienkiewicza, patrol był również na moście na Wiśle w Nagnajowie. Mężczyzny nie znaleziono. Wciąż do końca nie są znane motywy, jakimi się kierował angażując służby.

PAMIĘTAJ
Gdzie szukać pomocy, gdy masz myśli samobójcze lub boryka się z nimi twój bliski? Pamiętaj, nie jesteś sam! Pomoc uzyskasz w:

  • lokalnych ośrodkach interwencji kryzysowej
  • gabinetach psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów
  • w poradniach zdrowia psychicznego

Możesz zwrócić się też do ośrodków podstawowej i całodobowej opieki zdrowotnej. Wsparcie uzyskasz również w telefonach zaufania.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 111 (czynny całą dobę)

Antydepresyjny telefon Forum przeciw depresji
22 594 91 00 (w środy i czwartki w godz. 17:00 - 19:00)

ITAKA - antydepresyjny telefon zaufania
22 484 88 01 (wtorki: 14:00 – 19:00; czwartki: 15:00 – 20:00; piątki: 10:00 – 15:00)

Kryzysowy Telefon Zaufania dla dorosłych
116 123 (codziennie, poza świętami, w godz. 14:00 - 22:00)

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
800 70 22 22 (czynny całą dobę)

Telefon Zaufania - uzależnienia behawioralne
801 889 880 (codziennie w godz. 17:00 - 22:00)

Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia"
800 120 002 (całodobowo)

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 12 12 12 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:15 - 20:00)

Polub nas i bądź na bieżąco. Poleć nas swoim znajomym

Echo Dnia Podkarpackie - Polub nas na FB
od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto