Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TPPT – Tarnobrzeska Przestrzeń Przyszłych Technologii [ZDJĘCIA]

Robert Orzechowski
TPPT – Tarnobrzeska Przestrzeń Przyszłych Technologii
TPPT – Tarnobrzeska Przestrzeń Przyszłych Technologii http://www.tarnobrzeg.pl/
34 mln zł kosztowała największa w historii, poza drogowa, inwestycja w Tarnobrzegu. 6 grudna, oficjalnie otworzony został TPPT - Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny. Na inwestorów czekają dwa nowoczesne obiekty: hala produkcyjna wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz inkubator technologiczny.

TPPT – Tarnobrzeska Przestrzeń Przyszłych Technologii

- Zaczynamy powoli odrabiać straty, na niwie gospodarczej, w stosunku do ościennych miast. Obszar Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, to nie tylko nowa hala i inkubator. To również 45 hektarów terenów pod inwestycje, znajdujących się w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 723 -drogi do nowej rzeczywistości gospodarczej. Bowiem jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na uzbrajanie tych terenów pod kolejnych inwestorów. Na ten cel uzyskaliśmy ponad 4 miliony złotych dofinansowania – mówił podczas uroczystości Prezydent Norbert Mastalerz.

Tarnobrzeski Park Przemysłowo Technologiczny to 29 hektarów uzbrojonych terenów pod inwestycje. Przedsiębiorcy lokujący swoją działalność w wybudowanych obiektach Parku mogą liczyć na preferencyjne warunki prowadzenia działalności a szczególnie na znacznie niższe od rynkowych stawki za dzierżawione powierzchnie. Na inwestorów czekają dwa nowoczesne obiekty. Hala produkcyjna, wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz inkubator technologiczny.

Obecny na otwarciu Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Jan Burek, chwalił inwestycję i zaangażowanie obecnego Prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza.
- Często przejeżdżałem tędy, obserwując jak z każdym dniem, rosną te budynki - mówił Marszałek. - To znakomity obiekt dla przedsiębiorców. Serdeczne gratulacje dla Prezydenta Mastalerza.

Budynek hali to jednokondygnacyjny obiekt, wykonany w technologii prefabrykowanego szkieletu żelbetonowego. W skrajnych nawach znajdują się murowane, dwukondygnacyjne przybudówki, gdzie zlokalizowane są pomieszczenia socjalno-biurowe, posiadające bezpośrednią komunikację z halą. Całość jest podzielona na trzy sektory magazynowo produkcyjne.

Inkubator Technologiczny posiada dwie kondygnacje. Podzielono go na osiem sektorów. Cztery na parterze i cztery na piętrze. Parter przeznaczony jest pod część produkcyjno- usługowo-laboratoryjną z zapleczem administracyjno-biurowym. Zarówno hala, jak i inkubator wyposażone są w instalację wodno-kanalizacyjną, centralne ogrzewanie, gaz, wentylację oraz instalację telefoniczną i internetową.

Zarząd nad Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo Technologicznym sprawuje operator wyłoniony w drodze przetargu. Jest nim Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto