Tenisistki stołowe Siarki-ZOT Tarnobrzeg znów wygrały

Piotr Szpak
Li Qian odniosła dwa zwycięstwa w meczu z zawodniczkami  drużyny z Lidzbarku Warmińskiego.
Li Qian odniosła dwa zwycięstwa w meczu z zawodniczkami drużyny z Lidzbarku Warmińskiego. Grzegorz Lipiec
W meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Siarka-ZOT Tarnobrzeg wygrała z Zamer Lidzbark Warmiński 3:1.

Wyniki: Li Qian-Monika Pietkiewicz, 3:0(11:8, 11:5, 11:7), Kinga Stefańska - Ganna Gaponova 1:3 (14:12, 11:13, 7:11, 5:11), Andrea Todorović - Karolina Lelak 3:1
(11:9, 11:4, 8:11, 11:7), Li Qian - Ganna Gaponova 3:1 (6:11, 11:9, 13:11, 11:5).

Było to ciekawe spotkanie, a gwiazdą meczu kolejny raz okazała się Li Qian. Rozpoczęło się od zwycięstwa Małej nad byłą zawodniczką tarnobrzeskiego klubu Moniką Pietkiewicz. Doświadczona zawodniczka klubu z Warmii starała się jak mogła by wygrać choćby seta, ale Li Qian na zbyt wiele swojej rywalce nie pozwoliła.

Dużo dobrej gry było w drugiej grze spotkania, w której Kinga Stefańska nie sprostała Ukraince Gannie Gaponowej. Pierwszego seta kapitan tarnobrzeskiej drużyny wygrała na przewagi, ale w drugim górą w taki sam sposób była Gaponowa. Kolejne dwie partie należały już do zawodniczki z Ukrainy.

W trzeciej grze Serbka Andrea Todorović nie bez problemów zwyciężyła Karolinę Lelak. Najciekawszą grą meczu był pojedynek, w którym Li Qian zmierzyła się z Gaponową. Pierwszego seta Ukrainka wygrała, ale w kolejnych dwóch, a były one bardzo zacięte góra była zawodniczka tarnobrzeskiego klubu. W czwartej partii Mała już brylowała przy stole.