Zamk SPAR Tarnobrzeg przegrał LM tenisistek stołowych

Robert Orzechowski
Zamk SPAR Tarnobrzeg
Zamk SPAR Tarnobrzeg arch. Polskapresse / zdj. ilustracyjne
W meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych KTS Zamek SPAR Tarnobrzeg przegrał 1:3 z broniącym tytułu zespołem Linz AG Froschberg. Drużyna z Austrii była faworytem tego pojedynku i w tarnobrzeskiej hali potwierdziła swoją klasę.

Drugie spotkanie w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń rozpoczęło się niepomyślnie dla 22-krotnych mistrzyń Polski. Ukrainka Margarita Piesocka tylko w pierwszym secie mocno przeciwstawiła się Czeszce Ivecie Vecenovskiej. Dwa kolejne brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Europy w drużynie wyraźnie wygrywała i Austriaczki objęły prowadzenie 1-0.

Sporo emocji dostarczył kibicom pojedynek Han Ying, tarnobrzeskiej Chinki z niemieckim paszportem, z Liu Jia, urodzoną w Chinach wielokrotną mistrzynią Europy, posiadającą austriackie obywatelstwo. Ying, złota medalistka w drużynie i brązowa w singlu ostatniego czempionatu Starego Kontynentu po zaciętej grze pokonała rywalkę 3:1 i w meczu był remis 1-1.

Zespół z Linzu wyprowadziła na prowadzenie aktualna mistrzyni Europy w grze podwójnej Petrissa Solja, reprezentantka Niemiec, która wygrała 3:1 z Czeszką Renatą Strbikovą.

Świetny tenis zaprezentowały w czwartej odsłonie tego pojedynku Margarita Piesocka i Liu Jia. Wyjątkowo emocjonujący był zwłaszcza czwarty set. Zawodniczka z Linzu zwyciężyła 3:1, a jej zespół w takim samym stosunku triumfował w całym spotkaniu.

Linz AG Froschberg ma na koncie dwa zwycięstwa, a podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zwycięstwo (3:0 nad węgierskim Budaoersi 2i Sport Club) i porażkę z teamem z Austrii. Kolejnym przeciwnikiem mistrzyń Polski będzie rosyjski Tiumeń TT.

KTS Zamek SPAR Tarnobrzeg - Linz AG Froschberg 1:3

Margarita Piesocka - Iveta Vecenovska 0:3 (10:12, 4:11, 7:11)
Han Ying - Liu Jia 3:1 (11:6, 7:11, 11:7, 11:8)
Renata Strbikova - Petrissa Solja 1:3 (11:8, 6:11, 9:11, 9:11)
Margarita Piesocka - Liu Jia 1:3 (6:11, 6:11, 12:10, 9:11)