PLK: Siarka wygrała z Polpharmą

Łukasz Solski
sxc.hu
Ogromne emocje w Tarnobrzegu. W I kolejce Tauron Basket Ligi koszykarze Siarki przegrywali przez niemal całe spotkanie, ale po świetnej ostatniej kwarcie pokonali Polpharmę Starogard Gdański 92:88.

Gospodarze w pewnym momencie spotkania przegrywali różnicą 20 punktów i chyba tylko nieliczni kibice zgromadzeni w hali wierzyli w końcówce zwycięstwo swojej drużyny. W czwartej kwarcie punkty zaczęli seryjnie zdobywać koszykarze gospodarzy, a wśród zawodników Polpharmy trwał niemoc w ataku. Przy stanie 85:88 w niespełna 40 sekund dwie ważne trójki trafił Daniel Wall - zostając jednym z bohaterów spotkania. Co ciekawe 28-letni koszykarz pochodzący z Radomia w sobotni wieczór zadebiutował na parkietach PLK.

Siarka Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gd. 92:88 (21:24, 21:26, 20:28, 30:10)

Siarka: Kevin Goffney 23, Stanley Pringle 19, Daniel Wall 16, Louis Truscott 12, Marek Miszczuk 10, Michael Deloach 6, Michał Baran 4, Bartosz Krupa 2.

Polpharma: Kirk Archibeque 17, Michael Hicks 13, Brian Gilmore 12, Kamil Chanas 12, Tomasz Cielebąk 10, Deonte Vaughn 8, Marcin Dutkiewicz 6, Adam Metelski 4, Karol Szpyrka 3, Michael Gruner 3.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny